آخرین اخبار :
کد خبر : 47587 شنبه 19 خرداد 1403 اقتصاد
ناظر گمرکات مازندران خبرداد

واردات بیش از۹۵۸ هزار تن کالای اساسی طی ۲ ماه به مازندران

ناظر گمرکات مازندران گفت: طی دو ماهه نخست امسال، ۹۵۸ هزار و ۸۰ تن کالای اساسی به ارزش ۳۳۶ میلیون و ۸۸۷ هزار دلار از طریق گمرکات مازندران وارد کشور شده است.

امیرجمشیدی اظهار کرد: واردات کالای اساسی طی دوماهه نخست امسال نسبت به دوماهه سال گذشته از نطر وزنی۸۱ درصد و از نظر ارزشی۳۰ درصدی رشد را نشان می‌دهد.

 به گفته ناظر گمرکات مازندران، پنج قلم اول کالاهای اساسی طی این مدت را ذرت دامی به ارزش ۱۹۲ میلیون دلار، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی و نباتی به ارزش ۷۲ میلیون دلار، جو دامی به ارزش ۵۸ میلیون دلار، کود شیمیایی به ارزش ۱۱ میلیون دلار و کاغذ به ارزش ۲ میلیون دلار تشکیل می‌دهند.

 به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات مازندران،این مسئول با اشاره به سه گمرک وارداتی نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار بیان کرد: طی این مدت واردات انواع کالا از طریق این سه گمرک به میزان ۹۹۳ هزار تن به ارزش ۳۵۹میلیون و ۸۷۷هزار دلار بوده و واردات کالاهای اساسی ۹۶ درصد از کل وزن و ۹۳ درصد از کل ارزش واردات گمرکات مازندران را به خود اختصاص داده است.

براساس این گزارش، امارات، روسیه، ترکیه، انگلستان و عمان  پنج کشور نخست طرف معامله در حوزه واردات به گمرکات مازندراِن بودند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها