آخرین اخبار :
کد خبر : 43417 چهارشنبه 27 ارديبهشت 1402 دولت و ادارات
استاندار مازندران:

جهاد تبیین در دستگاه تعلیم و تربیت به‌درستی فرهنگ سازی شود / تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص، زمینه ساز توسعه پایدار مازندران

سیدمحمود حسینی پور ر با عنوان اینکه فلسفه وجودی جهاد تبیین برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در آموزش و پرورش نیاز به بازنگری دارد، گفت: باید با استفاده از افراد صاحب نظر، برنامه ای تهیه و تدوین شود تا جهاد تبیین در دستگاه تعلیم و تربیت به‌درستی فرهنگ سازی شود. ‎

سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با عنوان اینکه فلسفه وجودی جهاد تبیین برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در آموزش و پرورش نیاز به بازنگری دارد، خاطرنشان کرد: جایگاه جهاد تبیین مدنظر رهبری معظم انقلاب در دستگاه تعلیم و تربیت باید مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید با استفاده از افراد صاحب نظر، برنامه ای تهیه و تدوین شود تا جهاد تبیین در دستگاه تعلیم و تربیت به‌درستی فرهنگ سازی شود.

حسینی پور، بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب باید در آموزش و پرورش مورد توجه بیش از پیش و اصولی قرار گیرد و تمام برنامه ها نیز در راستای این مهم باشد.

نماینده عالی دولت در مازندران بر لزوم تشکیل کارگروهی به منظور بررسی و واکاوی اقدامات صورت گرفته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب در این استان تاکید کرد و گفت: موفقیت های آموزش و پرورش پس از انقلاب اسلامی باید بدرستی برای مردم تبیین و بازگو شود.

حسینی پور، افزود: مردم باید بدانند که نیروهای علمی و متخصصان کشورمان خروجی دستگاه تعلیم و تربیت هستند.

وی بیان کرد: به برکت انقلاب رویش های مطلوبی در آموزش و پرورش اتفاق افتاد که باید بدرستی این رویش ها را به مردم معرفی کنیم.

استاندار مازندران، ادامه داد: پیشرفت کشورمان در عرصه های مختلف علمی حاصل رویش های برآمده از دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی افزود: اساس کار ما دفاع از عملکرد معلمانی است که در طول ۴۴ سال گذشته برای تربیت نیروی انسانی مومن و متعهد و متخصص تلاش کردند و این موفقیت ها باید برجسته شود.

او گفت: کمترین ریزش ها، باید بعنوان بزرگترین دغدغه مورد توجه قرار گیرد و اتفاقاتی که در چند ماه اخیر در مدارس کشورمان رخ داد، بیانگر اینست که عملکرد آموزش و پرورش و خروجی آن نیز مطلوب بوده است و دشمنان نیز به همین علت این دستگاه تعلیم و تربیت را مورد هدف قرار داده اند.

استاندار اشاره کرد: دشمنان با رفتار مسموم رسانه ای از سخیف ترین روش ها برای ضربه زدن به انقلاب استفاده کردند اما آگاهی و بصیرت مردم این توطئه شوم آنان را با شکست مواجه کرد.

حسینی پور افزود: تاثیر ۴۰ درصدی معدل در موفقیت دانش آموزان در کنکور امسال، نقش موثری در شایسته سالاری دارد.

وی گفت: امروز با این روش می تو انیم ادعا کنیم همه اقشار دانش آموزی با توجه به تلاش آنان در مدارس، از شانس موفقیت در کنکور نیزبرخوردارند و داریم به عدالت آموزشی نزدیک می شویم.

حسینی پور با بیان اینکه برگزاری آزمون نهایی امسال با توجه به نقش ۴۰ درصدی معدل دانش آموزان در کنکور امسال از حساسیت خاصی برخوردار است، گفت: به لحاظ حساسیت های موجود در برگزاری آزمون نهایی، نیازهای سخت افزاری آموزش و پرورش باید تامین شود.

وی اضافه کرد: مازندران بشدت نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص بویژه در بخش کشاورزی، صنعتی و گردشگری است و تنها راه رسیدن به توسعه پایدار نیز توجه به این امر مهم است.

این مقام مسوول گفت که نقش آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص بر کسی پوشیده نیست و باید نسبت به این امر مهم، برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها