آخرین اخبار :
کد خبر : 42247 دوشنبه 15 اسفند 1401 اقتصاد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران:

با مخلان بازار باجدیت برخورد خواهد شد / واحدهای صنفی پلمب شده تا ۱۵ فروردین باز نمی شوند

یدالله ملکی، از شهروندان خواست هرگونه تخلف اقتصادی را از جمله شامل گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، تقلب و صادر نکردن فاکتور را به تلفن گویای ۱۲۴ اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود، گفت: هدف از اجرای طرح نظارتی بر بازار عرضه و تقاضا، حمایت از مصرف کننده است و در صورت بروز هرگونه تخلف صنفی مانند گرانفروشی و درج نکردن قیمت بر روی کالا با مخلان بازار باجدیت برخورد خواهد شد.

یدالله ملکی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران با عنوان اینکه مخلان بازار در دوره بازرسی‌های جدید علاوه بر پلمب فروشگاه با جریمه حداقل ۱۰ میلیون تومانی از سوی قاضی شعبه تعزیرات در استان مواجه خواهند شد، خاطرنشان کرد: در بازرسی های جدید ویژه ماه مبارک رمضان و عید باستانی نوروز از بازار عرضه و تقاضا که از هشتم اسفندماه امسال آغاز و تا چهارم اردیبهشت سال آینده ادامه می‌یابد، باجدیت با واحدهای صنفی متخلف برخورد خواهد شد.

وی ادمه داد: هدف از اجرای طرح نظارتی بر بازار عرضه و تقاضا، حمایت از مصرف کننده است و در صورت بروز هرگونه تخلف صنفی مانند گرانفروشی و درج نکردن قیمت بر روی کالا با مخلان بازار باجدیت برخورد خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران، اظهار کرد: در این دوره بازرسی‌ها، تمرکز و نظارت ویژه‌ای بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره بار، آجیل و شیرینی فروشی و پایانه های حمل و نقل مسافر وجود خواهد شد.

ملکی اضافه کرد: درج نکردن قیمت بر روی کالا و همچنین گرانفروشی ۲ تخلف صنفی اساسی در استان است که گروه های بازرسی استان باجدیت برای رفع این چالش اقدام خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: همچنین در کنار تیم بازرسی، قاضی کشیک تعزیرات هم در واحدهای صنفی حضور می یابد و در صورت ثبت تخلف بدون هیچ قید و شرطی مخلان بازار با جریمه های سنگین مواجه خواهند شد.

مدیرکل تعزیزات حکومتی مازندران از شهروندان خواست هرگونه تخلف اقتصادی را از جمله شامل گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، تقلب و صادر نکردن فاکتور را به تلفن گویای ۱۲۴ اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها