آخرین اخبار :
کد خبر : 37861 پنج شنبه 13 مرداد 1401 اجتماعی

دستگیری بزرگترین باند هک 6000 اکانت اینستاگرام در کشور

رئیس پلیس فتا استان مازندران از شناسایی ودستگیری باند کلاهبرداری که با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری 6000 هموطنان در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری سی و پنج میلیاردریالی از دوستان وبستگان قربانیان می‌کردند ، خبرداد.

به گزارش خبرمازندران، سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد:  درپی مراجعه چند تن از شهروندان  مازندران‌ به مراجع قضائی وانتظامی استان شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری آن‌ها دراینستاگرام اقدام به کلاهبرداری ازآشنایان و دنبال کننده‌ها می‌کند از این رو موضوع در دستورکار پلیس فتا مازندران قرار گرفت.

وی ادامه داد: با ارائه مستندات شکات مشخص شد متهمان با سوءاستفاده از ضعف امنیتی موجود در اکانت آنها، دسترسی به اکانت پیدا نموده و با ارسال پیام‌های جعلی از سایر کاربران تقاضای وجوه می کردند.

رئیس پلیس فتا استان مازندران یادآورشد: با اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد، متهمان ساکن قزوین بوده که با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا استان مازندران طی عملیاتی پیچیده موفق به شناسایی و دستگیری نامبرده شدند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 1485 مالباخته در این پرونده وجود دارد و تعداد شکات نیز در حال افزایش است افزود: متهمان پس ازانتقال به پلیس فتا مازندران ضمن پذیرش بزه انتسابی و کلاهبرداری 35میلیارد ریالی ، پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشت.

رئیس پلیس فتا استان مازندران با توصیه به کاربران خاطرنشان کرد: کاربران فضای مجازی در صورت استفاده از پیام رسان‌ها، تنظیمات امنیتی را انجام دهند و به هیچ عنوان از برنامه های ناشناخته استفاده  نکنند و برنامه های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دانلود کنند و از نصب برنامه‌هایی که تحت عناوین افزایش فالور که دسترسی غیرمجاز و غیر متعارف به اطلاعات کاربر می گیرد، خودداری کنند.

سرهنگ خورشاد خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند وشماره تماس 096380به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است 

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها