آخرین اخبار :
کد خبر : 37840 سه شنبه 4 مرداد 1401 کشاورزی

رهاسازی آب از سد البرز ۳۰ مرداد پایان می‌یابد

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران ۳۰ مرداد را پایان زمان رهاسازی آب از سد البرز اعلام کرد و گفت: امسال در شبکه سد البرز آب برای کشت دوم و رتون جاری نخواهد شد.

به گزارش خبرمازندران، جواد طوسی اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده برای اجرای عملیات رفع نواقص شبکه انتقال آب البرز، جریان آب کل کانال شبکه آبرسانی پایین‌دست سد البرز فقط تا ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اخیرا بازدیدی از شبکه انتقال آب کشاورزی سد البرز به مناطق پایین‌دست در محدوده روستای دشتیان از توابع بخش مرکزی قائمشهر انجام شد که پس از این بازدید و گفت‌وگو با کشاورزان، برخی نقاط ضعف و اشکالات شبکه آب شناسایی شد تا در زمان مناسب نسبت به برطرف کردن این چالش‌ها اقدام شود.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به قرار داشتن در شرایط خشکسالی و وضعیت ذخایر آبی و همچنین بنا بر هشدارهای قبلی، به همه کشاورزان توصیه می‌شود که برای کشت دوم یا رتون برنامه‌ریزی نکنند. زیرا از ۳۱ مرداد تحت هیچ شرایطی دریچه‌های سد البرز باز نخواهد شد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها