آخرین اخبار :
کد خبر : 28294 سه شنبه 23 شهريور 1400 دولت و ادارات

خط پروازی کیش- رامسر راه اندازی شد

نخستین هواپیمای مسیر پروازی مستقیم کیش – رامسر امروز در فرودگاه شهدای رامسر به زمین نشست

به گزارش خبر مازندران و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاههای مازندران ،  فرودگاه رامسر که بهار سال گذشته طرح توسعه آن با فرود هواپیمای ایرباس ۳۱۹ حامل وزیر وقت راه و شهرسازی به بهره برداری رسید، امروز با نشستن هواپیمای کیش ایر از جزیره کیش و ثبت نخستین پرواز مستقیم بین کیش و رامسر دارای مسیر پروازی جدید و ویژه گردشگری شمال-جنوب ایران شد.

این پرواز که ساعت ۹ صبح از23 شهریور از فرودگاه بین المللی کیش انجام شد، ساعت ۱۱ در فرودگاه شهدای رامسر به زمین نشست و مسافران و کادر پروازی نیز مورد استقبال مسئولان فرودگاه  شهدای رامسر قرار گرفتند.

مهندس وطن خواه  مدیرکل فرودگاه‌های مازندران درباره پرواز مستقیم کیش- رامسر اظهار داشت: این خط مستقیم پروازی قرار بود تیر امسال برقرار شود که به دلیل آغاز موج پنجم کرونا آن زمان این اتفاق رقم نخورد. اما پس از دو ماه خوشبختانه امروز با استقبال خوب مسافران در مسیرهای رفت و برگشت انجام شد.

وطن خواه افزود: طبق برنامه در نظر گرفته شده برای این پرواز مستقیم توسط شرکت کیش ایر، ساعت ۹ صبح روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته هواپیما از فرودگاه کیش به مقصد رامسر پرواز می کند و ساعت ۱۱ در فرودگاه رامسر به زمین می نشیند. خروج از فرودگاه رامسر نیز یک ساعت پس از فرود یعنی ساعت ۱۲ از فرودگاه رامسر به سمت فرودگاه کیش انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در نخستین پرواز مسیر کیش-رامسر، هواپیما با توجه به ظرفیت ۶۰ درصدی در نظر گرفته شده برای هواپیماها طبق پروتکل های بهداشتی دوران شیوع کرونا با ۵۰ نفر مسافر به رامسر آمد. در مسیر برگشت به کیش نیز با ۶۰ نفر مسافر که حداکثر ظرفیت این هواپیما در دوران کرونایی است به سمت کیش حرکت کرد که استقبال خوب مسافران و شهروندان را نشان می دهد.

مدیرکل فرودگاههای مازندران تصریح کرد: شرکت کیش ایر در فرودگاه رامسر نیز نمایندگی دایر کرده و اقدامات خوبی برای افزایش تعداد این پرواز انجام شده است. در صورتی که تقاضای شهروندان رامسر و غرب استان و همچنین مسافران از کیش به رامسر بیشتر شود، امکان افزایش تعداد پروازهای هفتگی رامسر-کیش نیز وجود دارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر با توجه به محدودیت های کرونایی به صورت تقریبی هر هفته ۲۶ پرواز نشست و برخاست در فرودگاه رامسر انجام می شود. اما پیش بینی ما برای شرایط عادی حدود دو برابر این تعداد پرواز است که امیدواریم با توجه به تسریع در روند واکسیناسیون و تثبیت سلامت جامعه در آینده به این تعداد پرواز برسیم.

وطن خواه افزود: در حال حاضر علاوه بر پرواز کیش-رامسر، هر روز پرواز رامسر-تهران و دو پرواز به مشهد نیز انجام می شود. پرواز رامسر-اصفهان فعلا تعلیق شده و ممکن است با بهتر شدن شرایط و افزایش درخواست ها از سر گرفته شود.

وی گفت : راه اندازی پرواز مستقیم کیش-رامسر علاوه بر فرصت هایی که در بخش گردشگری ایجاد می کند، برای بازرگانان و کسبه منطقه نیز فرصت مناسب اقتصادی محسوب می شود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها