آخرین اخبار :
کد خبر : 45828 شنبه 20 آبان 1402 حوادث
بسته خبری پلیس مازندران:

دستگیری ۲۰ سرشاخه یک شرکت هرمی در رامسر

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر از دستگیری ۲۰ سرشاخه یک شرکت هرمی در آن شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرمازندران به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "جلیل نبوی رستاقی" با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی، مبنی بر فعالیت افرادی در قالب یک شرکت هرمی در شهرستان رامسر، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل فعالیت شرکت هرمی شدند و پس از بررسی موضوع و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه، ۲۰ نفر از اعضای باند کلاهبرداری شرکت هرمی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر گفت: کارآگاهان در بازرسی از منزل آن ها مقادیری جزوات آموزشی مربوط به شرکت‌های هرمی و یک لپ تاپ را کشف و متهمان دستگیر شده به صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی اعتراف کردند.

وی ادامه داد: کلاهبرداران با سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی جوانان در ابتدا با جلب اعتماد آن‌ها از راه‌های مختلف، به بهانه کار در شرکت‌های پر درآمد، دعوت کرده و با فریب آن ها را مجبور به ادامه همکاری در شرکت هرمی و عضوگیری می‌کردند.

سرهنگ نبوی رستاقی در پایان خطاب به شهروندان گفت: در صورت مواجهه با موارد مشکوک که با سرمایه کم پیشنهاد درآمدهای هنگفت می‌دهند، موضوع را از طریق مراجع قضائی و انتظامی پیگیری کرده تا در دام این افراد شیاد گرفتار نشوید.

آزادسازی اراضی کشاورزی در ساری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از تغییر کاربری ۱۱۰۰متر مربع از زمین‌های زراعی شهرستان ساری به ارزش بیش از ۱۹میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ "محمد محمدپور" در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی تغییر کاربری غیر قانونی و تصرف ۱۱۰۰متر از اراضی کشاورزی و زراعی در یکی از مناطق شهرستان ساری، موضوع در دستور کار رابطان این پلیس و ماموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران، تصریح کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی، با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی آن شهرستان، تمام دیوارکشی‌ها و بناهای ایجاد شده در زمین مذکور تخریب شد و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت.

وی افزود: مالک زمین‌های مذکور که پس از تفکیک غیر قانونی این زمین‌ها اقدام به دیوارکشی و ساخت و سازهای غیر مجاز در آن کرده بود نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ محمدپور ارزش زمین‌های رهاسازی شده در این عملیات را بالغ بر ۱۹میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و با اشاره به مبارزه جدی پلیس با جرایم اقتصادی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری، تصرف اراضی ملی و یا کشاورزی موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها