آخرین اخبار :
کد خبر : 44642 شنبه 25 شهريور 1402 ورزش

ستاره‌ها روی تشک، هیجان در جهان اوج گرفت

توفان یزدانی‌ها و هرکول آملی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در روز نخست با صعود سه ملی پوش ایران به نیمه نهایی و حذف رضا اطری همراه بوده است.

به گزارش "ورزش سه"، بالاخره انتظارها به سر رسید و سالن 20 هزار نفری اشتارک آرنا در شهر بلگراد کشور صربستان از امروز میزبان مبارزه‌های ستاره‌های کشتی جهان است.
در حالی که دیروز مراسم قرعه‌کشی این رویداد برگزار شد و تمامی آزادکاران رقبای خود را شناختند، از ظهر امروز رقابت‌های 4 وزن 61، 70، 86 و 125 کیلوگرم آغاز شد؛ جایی که برای ایران رضا اطری، امیرمحمد یزدانی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع روی تشک رفتند. 
این چهار کشتی‌گیر که همگی سابقه حضور در فینال مسابقات جهانی را داشته‌اند، جزو شانس‌های کسب مدال طلا برای ایران به حساب می‌آمدند، اما رضا اطری با نمایشی ناامید کننده اولین حذف شده ایران لقب گرفت.
از سوی دیگر امیرمحمد یزدانی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع با نمایشی دلچسب موفق شدند مجوز حضور در نیمه نهایی را دریافت کنند.

61 کیلوگرم:
* در این وزن 27 نفر حضور دارند، رضا اطری در دور اول استراحت می‌کند. حریف وی در دور دوم برنده مبارزه میان کودای اوگاوا از ژاپن و نماینده رژیم صهیونیستی است.

 

* با شکست کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی، رضا اطری در‌ دور دوم‌ در اولین کشتی خود باید مقابل اوگاوا از ژاپن قرار بگیرد. او با شکست این‌ حریف‌ ژاپنی می‌تواند خیال خودش را بابت روبرو نشدن با قرعه نحس راحت کند.

* رضا اطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 1 بر 1 (اخطار 30 ثانیه) مغلوب کودای اوگاوا از ژاپن شد. در اين كشتى هيچ امتياز فنى رد و بدل نشد و اطرى به آب و آتش زد، اما فقط به خاطر دادن امتياز آخر شكست خورد. به نظر مى‌رسد حذف او با توجه به شرايط جدول قطعي است.

* در وزن 61 کیلوگرم، رضا اطری با توجه به شکست حریف ژاپنی مقابل کشتی گیر آمریکایی، از دور رقابت ها کنار رفت تا اولین حذف شده ایران لقب بگیرد.

برنامه نیمه نهایی 61 کیلوگرم: 
عباس گادژی ماگمدوف (روسیه) - شرتا پرتنادزه (گرجستان)
تایربک ژوماشبکوف ( قرقیزستان) - ویتالی آروجائو (آمریکا)


70 کیلوگرم:
* در این وزن که 30 نفر شرکت کرده‌اند، امیرمحمد یزدانی در دور اول به مصاف پاتریک اولنزین از لهستان رفت.
او با ارائه یک کشتی برتر نسبت به حریف خود و اجرای فنون متنوع توانست قبل‌ از پایان ۶ دقیقه وقت قانونی، کشتی را ۱۱ بر یک به سود خود به پایان ببرد.

1925675

* یزدانی بعد از غلبه بر این حریف، در دور دوم با برنده مبارز میان ماگومد خانیف از آذربایجان و سنجر دوسجانوف از قزاقستان پیکار می‌کند.

* امیرمحمد یزدانی در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

* امیر محمد یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی ارنظر آکماتالیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار به مصاف رمضان رمضان‌اف کشتی‌گیر روسی الاصل و دارنده مدال نقره اروپا از بلغارستان می‌رود.

برنامه نیمه نهایی 70 کیلوگرم:
امیرمحمد یزدانی (ایران) - رمضان رمضانوف (بلغارستان)
آرمن آندرسیان (ارمنستان) - زین‌ رترفور (آمریکا)


86 کیلوگرم:  
* در این وزن که مسابقات آن با حضور 48 کشتی گیر برگزار می شود، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با لاورنس از استرالیا مبارزه می کند. دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در طرف جدول قرار دارد و تا دیدار فینال با یزدانی روبرور نخواهد شد. 

* در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم جایدن لاورنس از استرالیا را پيش رو داشت. با اينكه حريف استراليايى سعي مى‌كرد با فاصله گرفتن از يزدانى او را خلع سلاح كند. با اين حال بعد از گذشت دقايقى موتور يزدانى روشن شد و در حالى كه با نتیجه 8 بر 2 پيش بود، با ضربه فنی حريفش را شكست داد.

1925791

* ديويد تيلور به عجيب ترين شكل ممكن كار خود را استارت زد و در ١٥ ثانيه حريف مراكشى را ضربه كرد تا خيلى به زحمت نيفتد.

* حسن یزدانی در دور سوم با نتیجه 11 بر صفر بات اردن بیامباسورین از مغلوستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. يزدانى در همان سه دقيقه اول با خاك كردن حريف و اجراى چند بارانداز كار حريف را يكسره كرد و اجازه خودنمايى به حريف مغول نداد.

* حسن یزدانی در یک چهارم نهایی مقابل مایلز ناظم امینه دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو قرار گرفت. این کشتی گیر سن مارینویی که قبلا سابقه شکست برابر یزدانی را داشت، سعی می‌کرد با عقب رفتن و فرار از تشک کمتر امتیاز از دست بدهد و در موقعیت‌های مناسب به دنبال کسب امتیاز بود. در نهایت حسن یزدانی این کشتی گیر را با نتیجه 7 بر 2 مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

* حسن یزدانی عصر امروز برای رسیدن به فینال مسابقات جهانی به مصاف جاورایل شاپیف از ازبکستان می‌رود.

برنامه نیمه نهایی 86 کیلوگرم:
حسن یزدانی (ایران) - ژبریل شاپیف ( ازبکستان)
دیوید تیلور (آمریکا) - عظمت دولت‌بیکوف (قزاقستان)125 کیلوگرم:  
* امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را از پیش رو برداشت. او در اين مبارزه كاملا مطمئن كشتي گرفت و در لحظات آخر دو امتياز به حريف داد. 

*طاها آکگول، قهرمان جهان و المپیک، در گروه زارع قرار دارد و تا مرحله نیمه نهایی با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.

* امیرحسین زارع در دور سوم مقابل یونووان اسمیت از پورتوریکو با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با دانیل لیگتی از مجارستان مبارزه می‌کند.

1925792

* امیرحسین زارع در یک چهارم نهایی مقابل دانیل لیگتی از مجارستان قرار گرفت. در حالی که با یک غفلت در ابتدای وقت دوم نزدیک بود ضربه فنی شود و 4 امتیاز هم از دست داد، با کسب امتیازات متوالی توانست به کشتی برگردد. کشتی گیر حریف از نفس افتاد و زارع توانست در نهایت 11 بر 4 به برتری دست پیدا کند. 

* آزادکار وزن 125 کیلوگرم ایران برای رسیدن به فینال عصر امروز به مصاف طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه می‌رود؛ مبارزه‌ای که سال گذشته نیز برگزار شد و زارع در آن شکست خورد.

برنامه نیمه نهایی 125 کیلوگرم:
امیرحسین زارع (ایران) - طاها آکگول (ترکیه)
گئو پتریاشویلی (گرجستان) - میسون پاریس (آمریکا)

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها