آخرین اخبار :
کد خبر : 44641 شنبه 25 شهريور 1402 اجتماعی
رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران خبرداد

نجات بیش از یک هزار نفر در ۱۱۵ روز گذشته در سواحل مازندران

رئیس هیات نجات غریق مازندران با اشاره به اینکه که طی ۱۱۵ روز گذشته شمار نجات یافتگان در دریای خزر به یک‌هزار و ۱۶۱ نفر رسیده است، گفت: از این تعداد ٨٧٨ مرد و ٢٨٣ نفر زن هستند.

نقی کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه توجه نکردن به تذکرها و هشدارها زحمت ناجیان غریق را بیشتر می‌کند، افزود: تمایل مردم و مسافران به حضور در نقاط کور دریا موجب غرق شدن آنان می‌شود. چرا که در این نقاط ناجیان غریق حضور ندارند؛ بلکه این نقاط توسط قایق‌رانان و گشت‌های موتوری پایش می‌شود.

وی با اعلام اینکه دریای خزر در این روزها برای شنا مناسب نیست، اظهار کرد: در این ایام به‌ واسطه وضعیت هوا، طوفانی بودن دریا، رانش ماسه‌ها و امواج شکافنده، مردم و مسافران باید بیشتر مراقب باشند.

کریمیان با بیان اینکه ۶۰ درصد حقوق مرداد ماه امسال ناجیان غریق واریز شد، گفت: بر اساس دستورالعمل، ناجیان غریق تا ۳۱شهریور ماه در دریا حضور دارند و با تلاش ناجیان غریق هلال احمر در طرح‌های دریای مازندران بیش از یک هزار و ۱۰۰نفر از غرق شدگی حتمی نجات یافتند.

وی با تاکید بر رعایت هشدارهای ناجیان غریق، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که باید مورد توجه شناگران در دریای خزر قرار گیرد اینکه فرد در مسیر موج شکافنده قرار می‌گیرد نباید مقاومت کند بلکه باید خودش را در اختیار موج قرار دهد و در این صورت موج فرد را به خشکی دیگر می‌برد اما دست و پا زدن باعث می‌شود درگیر چاله شود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها