آخرین اخبار :
کد خبر : 42271 دوشنبه 22 اسفند 1401 فرهنگ
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران:

باید از ظرفیت اماکن تفریحی از افطار تا سحر در ایام نوروز و ماه رمضان بهره برد

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: از آنجا که سفر در ایام ماه مبارک رمضان حرام نیست وظیفه مسئولان این است که متناسب با شرایط ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز جوری برنامه ریزی کنند که هم مسافران در سختی قرار نگیرند و هم روزه داران با مشکل مواجه نشوند.

غلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروز، بیان کرد: با توجه به این تقارن از همه مردم انتظار می رود که حرمت ماه رمضان را چه در سفر و چه در حضر داشته باشند، اگر همه ما به این قاعده توجه داشته باشیم یقینا هم مسافر می تواند، از مسافرت خود لذت ببرد و هم روزه داران در زادگاه خود دچار سختی نمی شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر نقش مسئولان برنامه ریز در این ایام نیز مهم است. مسئولانی که وظیفه دارند تدارکات و پشتیبانی های لازم برای میزبانی از مسافران در ایام نوروز را فراهم کنند باید اهتمام ویژه ای داشته باشند. خداوند متعال مسافرت را در ماه مبارک رمضان حرام ندانسته است، عزیزانی هستند که نیاز دارند در این تعطیلات به اقوام خود سر بزنند لذا وقتی که سفر در این ایام حرام نیست وظیفه تدارک کنندگان این است که متناسب با شرایط ماه مبارک رمضان جوری برنامه ریزی انجام دهند که اماکن تفریحی و گردشگری از افطار تا سحر خدمات ارائه دهند.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای ساعات بعد از افطار تا سحر برنامه های تفریحی مناسبی برای مردم و مسافران در نظر گرفته شود، تصریح کرد: می توان بین تعطیلات نوروز و ایام ماه مبارک رمضان تناسبی برقرار کرد که هم حرمت ضوابط شرعی دین ما پاسداری شود و هم مردمی که علاقه مند هستند در این ایام تعظیلات به سفر بروند و با اقوام خود دید و بازدید داشته باشند به سختی نیفتند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها