آخرین اخبار :
کد خبر : 37862 پنج شنبه 13 مرداد 1401 کشاورزی

تولید ۳۷۰۰ تن گوشت سفید در سوادکوه‌شمالی

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۰۰ تن گوشت سفید در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

به گزارش خبرمازندران،مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۷۰۰ تن گوشت سفید در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

قاسم حکمت‌شعار در جمع خبرنگاران با اعلام خبر فوق اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲ میلیون و ۵۷ هزار قطعه جوجه ریزی در سامانه مدیریت‌ اطلاعات‌ صنعت‌ طیور شهرستان سوادکوه‌شمالی ثبت شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه این تعداد جوجه مربوط به ۳۷ واحد مرغداری گوشتی این شهرستان است، افزود: با این تعداد جوجه ریزی، ۳ هزار و ۷۰۰ تن گوشت سفید از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

وی با اشاره به فعالیت ۶ واحد مرغ مادر گوشتی و ۴۱ واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در این شهرستان، گفت: برای تنظیم و ثبات قیمت گوشت سفید و همزمان با نظارت کارشناسان تنظیم بازار بر توزیع و عرضه آن در شهرستان، این مدیریت با نظارت کامل بر واحدهای مرغداری و برگزاری جلسات متعدد با مرغداران، بر لزوم تداوم تولید و جوجه‌ریزی تأکید و تمام مرغداران با رعایت فواصل زمانی بین دو دوره پرورش اقدام به جوجه‌ریزی می‌کنند.

حکمت‌شعار به نظارت و کنترل تولید و توزیع نهاده‌های دامی و تأمین کامل خوراک مورد نیاز پرورش مرغ گوشتی این شهرستان اشاره و برای تولید گوشت سفید در ماه‌های آینده این شهرستان روند افزایشی پیش‌بینی کرد.

وی تصریح کرد: با تأمین تمامی خوراک مورد نیاز واحدهای پرورش مرغ گوشتی، مرغداران این شهرستان موظف به تحویل مرغ به کشتارگاه‌ها با قیمت مصوب دولتی شدند که با پیگیری‌های انجام شده در این مدیریت، بازرسی روزانه از واحدهای تولیدکننده مرغ گوشتی برای تخلیه و تحویل به موقع مرغ و جلوگیری از خلل و توزیع آن در شبکه توزیع صورت گرفت.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها