آخرین اخبار :
کد خبر : 31360 یکشنبه 12 دي 1400 فرهنگ
روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران

دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران میزبان ستاره ای خوشنام، آلاله ای از دیار خون و شهادت

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران از برگزاری آیین تشییع و تدفین یکی از شهدای گمنام سال‌های دفاع مقدس در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران، دکتر سیدیوسف هاشمی جیردهی با تسلیت ایام فاطمیه و دومین سالگرد آسمانی شدن سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی بیان داشت: به کمک شهدای گرانقدر راهمان را در دنیای امروز طی خواهیم نمود و عمل به وصایای شهدا باید سرلوحه کار و زندگیمان باشد. در مکتب حاج قاسم، عقلانیت بود و شهدا با علم و آگاهی قدم در این مسیر نهادند. حماسه و عرفان در مکتب حاج قاسم وجود داشت و ایشان همیشه متوسل به حضرت فاطمه زهرا (س) می شد؛ صلابت توأم با فروتنی و شجاعت توأم با تدبیر را داشت.

وی افزود: اکنون که با وجود همه دشمنی ها و ددمنشی های نظام استکبار در چهل و سومین سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در امنیت و ثباتی مثال زدنی تنفس می‌کنیم، جانفشانی شهدایی است که این عزت بزرگ را برای سرزمین اسلامی ما رقم زده اند.

دکتر هاشمی با اعلام میزبانی از شهید گمنام در راستای دانشگاه الهی بیان داشت: این روزها در ایام فاطمیه و در دومین سالگرد آسمانی شدن سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و روز جهانی مقاومت، به انتظار کاروان شهدای گمنام، مهمانانی از کربلای ایران نشسته‌ایم و افتخار میزبانی یکی از شهدای خوشنام، در دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران را خواهیم داشت. مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام دوران دفاع مقدس، پنج‌شنبه 16 دی ماه 1400 همزمان با سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری برگزار می‌شود.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران با اشاره به برگزاری مراسم شب وداع با حضور دانشگاهیان و مردم ولایتمدار شهرستان ساری ادامه داد: مراسم وداع با پیکر مطهر این‌ شهید در روز چهارشنبه 15 دی ماه پس از نماز مغرب و عشاء در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری برگزار می‌شود و سپس برنامه استقبال، تشییع و تدفین روز پنج‌شنبه 16 دی ماه 1400 از ساعت 9 صبح از حسینیه عاشقان ساری به سمت میدان شهدا و در ادامه با بدرقه مردم ولایتمدار ساری از میدان شهدا به سمت دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) برگزار می‌شود و پیکر مطهر شهید گمنام در دانشکده آرام خواهد گرفت و خوشحال خواهیم شد که در این استقبال عظیم و تشییع باشکوه و ماندگار، ما را همراهی نمایید.

 

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها