آخرین اخبار :
کد خبر : 28304 یکشنبه 11 مهر 1400 اقتصاد

پایان طرح استفاده از ریزجلبک اسپیرولینا در تغذیه بچه ماهیان خاویاری

طرح استفاده از ریز جلبک اسپیرولینا در تغذیه بچه ماهیان خاویاری در مازندران پایان یافت.

به گزارش خبرمازندران ، با حضور مهندس محمدرضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهی، دکتر مهدی عباس‌زاده جانشین مدیرکل شیلات و کارشناسان این اداره کل، از پروژه مشترک استفاده از ریز جلبک اسپیرولینا در تغذیه بچه ماهیان خاویاری به عنوان طرح مشترک میان جهاد دانشگاهی و اداره‌کل شیلات مازندران بازدید صورت گرفت. 


دکتر مهدی عباس زاده جانشین مدیرکل شیلات مازندران در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: برنامه مشترک امروز در قالب تفاهم‌نامه‌ منعقد شده با جهاد دانشگاهی مازندران صورت گرفت.


وی با اشاره به اینکه اداره‌کل شیلات مازندران تصریح کرد: همواره به دنبال ارتباط با بخش‌های تحقیقاتی و دانشگاهی مازندران است تا مشکلی از موانع موجود در این بخش در سطح استان را برطرف کند.


معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات مازندران پروژه استفاده از ریز جلبک اسپیرولینا در تغذیه بچه ماهیان خاویاری از سوی اداره‌کل شیلات و جهاد دانشگاهی مازندران، به دنبال رفع یکی از بزرگترین مشکلات این صعنت در این استان است.


عباس‌زاده با بیان اینکه یکی از معضلات پرورش ماهیان خاویاری تلفات زیادی است که در مراحل اولیه زندگی در گذار تغذیه ای از جیره زنده و تر به جیره خشک اتفاق می افتد و در مزارع پرورش زیاد دیده می شود، گفت: در این پروژه، در مرحله اولیه، پس از تغذیه زنده و گذار به جیره خشک از میکروجلبک اسپرولینا استفاده شده است و با توجه به اثراتی که در گوارش و جذب نهایی این محصول در ماهیان خاویاری می گذارد، کاهش تلفات و افزایش ماندگاری بچه ماهیان خاویاری مورد انتظار است.


معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات مازندران ادامه داد: در مراحل اولیه تغذیه ای ماهیان خاویاری، سیستم گوارش و آنزیم‌های گوارشی ماهی در یک تغییرات جیره غذایی، به خوبی عمل نمی کند چرا که از غذای طبیعی به غذای دستی می رویم و آنزیم های گوارشی بخواهد این موضوع را بپذیرد تلفاتی ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به هر راهکاری که باعث کاهش تلفات ماهیان خاویاری در مراحل اولیه رشد شود، نتیجه‌ای مثبت خواهد بود و سبب افزایش بهره وری می شود، اظهار کرد: این میکروجلبک ها به شرایط بهبود عملکرد گوارش ماهی کمک می کند تا مقاومت آنها افزایش یابد.


معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات مازندران با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با جهاد دانشگاهی، به دنبال استفاده متقابل از ظرفیت‌های یکدیگر هستیم، تصریح کرد: این طرح از سوی جهاد دانشگاهی ارائه شده و در مرکز بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید رجایی با در اختیار گذاشتن بچه ماهی از سوی اداره‌کل شیلات به مرحله اجرا درآمد.


وی همچنین خاطرنشان کرد: استفاده از میکروجلبک اسپرولینا در چند مزرعه گرمابی اداره کل شیلات به صورت پایلوت و یکی از مزارع موجود در جهاد دانشگاهی نیز در حال اجرا است و باید دید چه نتیجه‌ای خواهد داشت.


معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات مازندران با اشاره به اینکه در این پروژه اختلاف معناداری در ماندگاری این بچه ماهیان خاویاری و افزایش رشد دیده شده است، گفت: ماهیان خاویاری یک گونه با ارزش محسوب می‌شود که در حال انقراض است و هرچه بتوانیم بهره وری را افزایش دهیم کمک فراوانی به تکثیر این ماهیان کرده‌ایم.


دکتر فاطمه قلی‌زاده نیز در حاشیه این بازدید از این طرح، در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بازدید از بچه‌ ماهیان خاویاری مرکز بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید رجایی، بر اساس طرح مشترکی بود که بین جهاد دانشگاهی مازندران و اداره کل شیلات صورت گرفت، خاطرنشان کرد: میزان تلفات در بچه ماهی خاویاری بسیار بالا است و برای رفع این چالش از ریزجلبک اسپرولینا استفاده شد.

وی با اشاره به اینکه این ریزجلبک را به جیره غذایی این بچه ماهی اضافه کردیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه نتایج موفقیت آمیزی در این طرح به دست آمد و میزان تلفات به اندازه زیادی کاهش یافت، قرار شد این ریزجلبک در سال های آینده برای تولید بچه ماهی خاویاری مورد استفاده قرار دهند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها