آخرین اخبار :
کد خبر : 27269 جمعه 18 تير 1400 فرهنگ

امام جمعه ساری: قاطعیت در برخورد با غارتگران جنگل‌های هیرکانی

نماینده ولی فقیه در مازندران بر خورد قاطع با غارتگران جنگل‌های هیرکانی و کوتاه کردن دست آن‌ها تاکید کرد.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی گفت: با وجود توصیه‌ها و تاکید‌های مستمر، قاچاقچیان همچنان به غارت جنگل‌های هیرکانی ادامه داده و این امر نیازمند برخورد جامع با متخلفان برای حفظ عرصه‌های طبیعی است.

نماینده ولی فقیه در مازندران در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساری با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولان ملی و استانی در مقابله با موضوع جنگل خواری افزود: کم توجهی و در برخی مواقع بی توجهی به حفظ و صیانت از منابع طبیعی، زمینه‌های غارت جنگل‌های شمال کشور را برای قاچاقچیان هموار کرده است و برخورد با متخلفان این حوزه باید بازنگری و تشدید شود.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به قطعی گسترده چند روز اخیر برق در مازندران گفت: قطعی‌های بی برنامه برق به علت نبود برنامه تدوین شده، ایجاد نیروگاه‌های جدید و حمایت از سرمایه گذاران خصوصی در این بخش است.
 

امام جمعه ساری با بیان اینکه رفع نابسامانی‌های موجود، فکری اساسی و تدبیر در عمل برای رفع مشکلات لازم است افزود: در حالی که از پارسال تاکنون قیمت نهاده‌های دامی بیش از سه برابر و میلیون‌ها تُن نهاده دامی در بندرها دپو شده، برخی بی برنامگی‌ها در رابطه با ترخیص و توزیع نهاده‌ها مشکلات کنونی را برای دامداران تشدید کرد.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به در پیش بودن روز جمعیت و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز ازدواج، پیری جمعیت و بالارفتن سن ازدواج را از مشکلات بزرگ کشور در آینده‌ای نه چندان دور اعلام کرد.

 

منبع: صداوسیما

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها